Puikiai prisimenu save, pirmą kartą lyg iš dangaus nukritusią meditacijų centre Indijoje. Pirmą dieną pramiegojau viską, kas buvo įmanoma, todėl antrą dieną ėmiausi veiksmų: užsirašiau į visus įmanomus užsiėmimus, kad iš kelių savaičių savo suplanuoto buvimo stovykloje pasiimčiau 100%. Su draugais iki šiol pakikename iš tokios mano determinacijos: “Jo, tau tada tikrai reikėjo meditacijos”, – šypsosi jie.
Iš tiesų, meditaciją galima pavadinti tobulu neveikimu. Visišku, išbaigtu, negrįžtamu, visiškai nieko neveikimu. Ar bandėte kada taip? Neveikti ničnieko, o ypač negalvoti.
Tinginių užsiėmimas, sakysite? Ir taip, ir ne. Taip, nes meditacija visų pirma yra gilus poilsis viskam, kas gyva žmoguje: kūnui, nervinei sistemai, smegenims, širdžiai. Bet pabandykite tiesiog nustoti galvoti, ir pamatysite, kaip imate įsitempinėti. Nes tam, kad sustabdyti mintis, reikalinga didžiulė koncentracija.
Todėl norėčiau pasidalinti keletu patarimų, padėsiančių nepadaryti iš meditacijos dar vieno darbo, kurį reikia daryti, bet gauti kuo didesnį malonumą.
[/spb_text_block] [/spb_row] [spb_column width=”1/2″ el_position=”first”] [spb_text_block title=”1. Meditacija yra TAVO reikalas.” animation=”none” animation_delay=”0″ padding_vertical=”0″ padding_horizontal=”0″ width=”1/1″ el_position=”first last”]Panašiai kaip skaniai pavalgyti. Juk nesijaudini, ar teisingai valgai tai, kas tau skanu? Arba, atleiskit už išraiškingumą, nueiti į tualetą. “Kaži, ar aš čia teisingai viską darau. Pasisiojau, ir nesupratau, ar čia man gavosi, ar ne”. Nes tai, kaip tu sėdi ant baltojo brolio, yra tik tavo reikalas.
Taip ir su meditacija: taip, kaip TAU gavosi, taip TAU ir turi būti. Meditacija yra skirta TAVO išskirtinumui lavinti ir tavo esybei nušvisti visomis jos spalvomis. Būk savimi! Ir jei išorėje socialinės normos ne visada tokią laisvę suteikia, – eik į savo vidų, pasinerk į meditaciją, ir būk tokiu, kokiu nori būti. Būk savimi. Tokiu, koks esi čia ir dabar.
[/spb_text_block] [spb_text_block title=”2. Meditacija nėra rimtas reikalas.” animation=”none” animation_delay=”0″ padding_vertical=”0″ padding_horizontal=”0″ width=”1/1″ el_position=”first last”]Meditacija nėra dar viena pareiga, dar vienas sunkus darbas. Tiesą sakant, meditacija savo esme padeda suprasti, kad net gyvenimas nėra rimtas reikalas. Bet tai ateina palaipsniui. O pradedant medituoti labai svarbu atsiminti, kad meditacija yra grynas malonumas. Tai laikas sau. Panašiai kaip masažas tavo sielai. Tos kelios minutės, kai tau tiesiog neapsakomai gera BŪTI, egzistuoti, kvėpuoti, gyventi, jausti… Ir parodyti liežuvį savo vidiniam rimtuoliui.
[/spb_text_block] [/spb_column] [spb_column width=”1/2″ el_position=”last”] [spb_blank_spacer height=”75px” width=”1/1″ el_position=”first last”] [spb_image image=”11765″ image_size=”full” frame=”noframe” intro_animation=”none” animation_delay=”200″ fullwidth=”no” lightbox=”yes” image_link=”https://mayagrey.com/veikla/meditacija/” link_target=”_blank” caption=”Apie meditaciją” caption_pos=”hover” width=”1/1″ el_position=”first last”] [/spb_column] [spb_row parallax_image_height=”content-height” parallax_image_movement=”fixed” parallax_image_speed=”0.5″ parallax_video_height=”window-height” parallax_video_overlay=”none” row_overlay_opacity=”0″ vertical_center=”true” width=”1/1″ el_position=”first last”] [spb_text_block title=”3. Meditacija nėra valios pastanga.” animation=”none” animation_delay=”0″ padding_vertical=”0″ padding_horizontal=”0″ width=”1/1″ el_position=”first last”]Jei labai labai pasistengsi… Susikaupsi ir pareikalausi iš savęs. Peržengsi per save. Turbūt ne kartą girdėjai, kad tik taip pasiekiami geri rezultatai? Tik ne meditacijoje.
Meditacija – tai švelnus vidinis procesas, pabandyk atrasti kuo švelnesnį priėjimą prie jo. Nereikia vestis viso savo socialinio gyvenimo į meditaciją: taip, tu esi ryžtingas, tikslų siekiantis žmogus. Fine. Tik žinai ką? Tu esi daug daugiau, negu vien tai. Leisk sau atrasti savo įvairiapusiškumą, leisk sau pajausti gilią ramybę, kai nereikia konkuruoti, veržtis į prieki, siekti daugiau, kilti aukščiau. Su kuo gi tu konkuruoji medituodamas? Pats su savimi? Nes tada net jeigu tu laimėsi, tu vistiek pralaimėsi…
[/spb_text_block] [spb_text_block title=”4. Meditacija yra paradoksas.” animation=”none” animation_delay=”0″ padding_vertical=”0″ padding_horizontal=”0″ width=”1/1″ el_position=”first last”]Koncentracija ir atsipalaidavimas vienu metu. Veiksmas be pastangos. Susitelkimas be įtampos. Kai priežastis yra pasekmė, o pasekmė – kartu ir priežastis.
Todėl meditaciją iš pradžių sunku suvokti ir įvertinti įprastu linijinio mąstymo būdu. Kaip reikia daryti nieko nedarymą? Apie ką reikia galvoti, kai nieko negalvoji? Kaip stipriai reikia atsipalaiduoti? Kas iš viso turi vykti meditacijoje ir kaip suprasti, kad man meditacija įvyko?
Atsakymų į šiuos klausimus tiesiog nėra. Nes tai yra TAVO reikalas. Tačiau leisk procesui vykti. Jei susidomėjai meditacija, vadinasi kažkas tavo viduje sujudėjo. Kažkuri tavo dalelė suprato, kad linijinis mąstymas gali duoti tik tam tikrą rezultatą. Gal todėl meditacijos ir vidinio, nelinijinio pasaulio aprašymams yra skirtos didžiausios knygos pasaulyje: nes tiesiogiai tai nusakyti yra neįmanoma. Tačiau kartą prisilietus prie to neriboto vidinio pasaulio, saldus patirties skonis išlieka visam gyvenimui.
[/spb_text_block] [spb_text_block title=”5. Meditacija yra ketinimas.” animation=”none” animation_delay=”0″ padding_vertical=”0″ padding_horizontal=”0″ width=”1/1″ el_position=”first last”]Iš pradžių labai atsargiai paklausk savęs: o kodėl tu nori medituoti? TU. Konkrečiai TU. Ir viskas, kas ateis, bus gerai. Nėra neteisingų priežasčių pradėti medituoti, tol, kol tu esi atviras su savimi. Ir pradėjęs medituoti, aiškiai tai prisimink.
O tada leisk procesui vykti. Tik tavo ketinimas užduoda kryptį. Tavo ketinimas yra 90% meditacijos sėkmės. Ir tik po to eina kitos detalės: technikos, mokytojai ir kitos aplinkybės.
[/spb_text_block] [spb_text_block title=”6. Meditacija yra įgūdis.” animation=”none” animation_delay=”0″ padding_vertical=”0″ padding_horizontal=”0″ width=”1/1″ el_position=”first last”]Leisk sau mokytis. Juk pirmą kartą nuėjęs į sporto klubą, nečiupsi didžiausios štangos? Lygiai taip pat ir su meditacija – nekelk sau reikalavimų patirti nirvaną (“o kas tai yra?”) pirmą kartą nutaręs išbandyti meditacijos procesą.
Lygiai kaip gali neturėti raumenų tai štangai bent paridenti, gali tiesiog neturėti instrumentų suvokti ir įvertinti tam, kas vyksta meditacijos metu. Vėl grįžtu prie paradokso: per gerą meditaciją ir vyksta nieko nevykimas. Kuo geresnis nevykimas, tuo geresnė meditacija. Jei pastarasis sakinys tau skamba kaip visiškas absurdas, pradėk praktikuoti meditaciją. Ir kai vieną dieną medituodamas pajausi malonumą nieko – visiškai, absoliučiai, totaliai nieko – neveikti, suprasi, kodėl verta medituoti.
[/spb_text_block] [/spb_row] [spb_column width=”1/2″ el_position=”first”] [spb_image image=”11766″ image_size=”full” frame=”noframe” intro_animation=”none” animation_delay=”200″ fullwidth=”no” lightbox=”yes” image_link=”https://mayagrey.com/kodel-tobulumas-yra-procesas/” link_target=”_blank” caption=”Kodėl tobulumas yra procesas?” caption_pos=”hover” width=”1/1″ el_position=”first last”] [/spb_column] [spb_column width=”1/2″ el_position=”last”] [spb_text_block title=”7. Tobulumas yra procesas.” animation=”none” animation_delay=”0″ padding_vertical=”0″ padding_horizontal=”0″ width=”1/1″ el_position=”first last”]Todėl kad ir kas bevyktų meditacijos metu, gauni didelį bonusą vien už tai, kad pabandei. O siekti 100% vidiniuose procesuose yra tas pats, kaip stengtis suskaičiuoti iki begalybės – neįmanoma ir neproduktyvu.
Ir svarbiausia:
[/spb_text_block] [spb_text_block title=”8. Mėgaukis.” animation=”none” animation_delay=”0″ padding_vertical=”0″ padding_horizontal=”0″ width=”1/1″ el_position=”first last”]Kad ir ką bedarytum, kad ir kur bebūtum, tegu gyvenimas tau teikia malonumą. Paleidus išorinio pasaulio dantračius savo viduje, supranti, koks nuostabus sutvėrimas esi iš tiesų. Ir tada nebelieka nieko kito, tik mėgautis kiekviena akimirka savo egzistencijos šiame spalvotame pasaulyje. Meditacijos malonumas ima lietis į kiekvieną tavo veiksmą, žodį ar emociją.
[/spb_text_block] [/spb_column] [spb_row parallax_image_height=”content-height” parallax_image_movement=”fixed” parallax_image_speed=”0.5″ parallax_video_height=”window-height” parallax_video_overlay=”none” row_overlay_opacity=”0″ vertical_center=”true” width=”1/1″ el_position=”first last”] [spb_text_block title=”Mėgaukis, gerai?” animation=”none” animation_delay=”0″ padding_vertical=”0″ padding_horizontal=”0″ width=”1/1″ el_position=”first last”][/spb_text_block] [spb_button button_size=”large” button_colour=”accent” button_type=”standard” button_text=”Kada galiu pradėti medituoti?” button_icon=”fa-calendar” button_link=”https://mayagrey.com/renginiai/” button_target=”_self” button_dropshadow=”no” animation=”none” animation_delay=”0″ width=”1/1″ el_position=”first last”] [/spb_row]